Orle Skały (Szczytnik)

Wielbłąd-

Wielbłąd

Wielbłąd to po Widokowej najwyższa wychodnia skalna na szczytnickim wzgórzu. Wystawa zacienionych przez otaczający las ścian jest zróżnicowana.

Widokowa-

Widokowa

Widokowa to potężna piaskowcowa turnia górująca nad Szczytną, na której szczycie znajduje się punkt widokowy. Na niemal 40 metrowych ścianach można znaleźć 20 linii o trudnościach w przedziale od V do VI.3+, posiadających kompletną asekurację. Część dróg posiada dwa wyciągi.

Mur Okiennej

NIEBAWEM OPUBLIKUJEMY AKTUALNY SKAŁOPLAN

Okienna

NIEBAWEM OPUBLIKUJEMY AKTUALNY SKAŁOPLAN

Elektryczna

NIEBAWEM OPUBLIKUJEMY AKTUALNY SKAŁOPLAN

Zamkowa Baszta

Niewielka piaskowcowa turnia Zamkowa Baszta znajduje się na zboczu Szczytnika, poniżej murów otaczających zamek i w pobliżu Tsunami oraz Widokowej. Dotrzeć do niej można z parkingu kierując się znakami żółtego szlaku, biegnącego w stronę Szczytnej.

Turniczka

Turniczka to niewielka piaskowcowa strzelista skałka, na której Marek Freus i Grzesiek Płoska wytyczyli 5 łatwych linii wspinaczkowych. Ściana Turniczki ma wystawę południową i świetnie nadaje się na chłodniejsze dni.

NIEBAWEM OPUBLIKUJEMY AKTUALNY SKAŁOPLAN.

Kruk

Kierujemy się na Kłodzko a następnie drogą krajową nr 8 na Szczytną. Po dotarciu do centrum Szczytnej, skręcamy na skrzyżowaniu w lewo przed mostem na Bystrzycy Dusznickiej (zaraz za mostem jest następne skrzyżowanie i szosa w lewo na Polanicę-Zdrój).

Tsunami-

Tsunami

Mierząca około 16 metrów piaskowcowa turnia Tsunami przylega do północnej ściany Widokowej. Skały znajdują się na zboczu Szczytnika, niedaleko obok parkingu.

Orlik

Orlik

Niewielka piaskowcowa turnia Orlik znajduje się na zboczu Szczytnika, kilkanaście metrów poniżej parkingu. Na jej ścianach Grzesiek Płoska i Marek Freus wytyczyli, z myślą o najmłodszych wspinaczach, 3 łatwe drogi i zainstalowali komplet punktów asekuracyjnych.