Pustelnia
Zbudowana z ryolitu (odmiana porfiru) ściana Pustelni osiąga 30 metrów wysokości i znajduje się w prawej części byłego kamieniołomu położonego na zachodnim stoku góry Pustelnia.

DOJAZD
Kierujemy się do Kamiennej Góry a następnie podążamy szosą krajową nr 5 w stronę Lubawki. Po przejechaniu 6,1 km od skrzyżowania trasy nr 5 z drogą nr 367 biegnącą od Jeleniej Góry, skręcamy na łuku szosy w lewo na plac z parkingiem leżący u podnóża kamieniołomu pod Pustelnią.

Odległości od centrum: Kamiennej Góry – 7,5 km, Trutnova – 22 km, Jeleniej Góry – 47 km, Wrocławia – 105 km,
Koordynaty geograficzne:
parking - 50º43’28.4’’N, 16º00’11.5’’E (50.72455, 16.00319)
Pustelnia - 50º43’27.3’’N, 16º00’12.9’’E (50.72425, 16.00357)

OPIS
Na ścianie Pustelni znajdziemy obecnie 5 linii wspinaczkowych i jeden wariant o trudnościach od V do VI.2. Skała jest nasłoneczniona i ma wystawę północno-zachodnią. Wszystkie drogi wytyczone przez Mateusza Paradowskiego, Michała Polaszczyka i Przemka Rostka posiadają komplet stałych punktów asekuracyjnych.
UWAGI
Z uwagi na rodzaj skały oraz fakt jej położenia w nieczynnym kamieniołomie należy bezwzględnie używać kasku na głowie, przebywając na terenie Pustelni!
REGULAMIN UPRAWIANIA WSPINACZKI
WEJŚCIE NA TEREN W CELU UPRAWIANIA WSPINACZKI DOZWOLONE BEZ OGRANICZEŃ I OZNACZA AKCEPTACJĘ PONIŻSZEGO REGULAMINU!
- Osoba uprawiająca wspinaczkę skałkową bierze na siebie pełną i wyłączną odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo w szczególności za swoje zdrowie i życie.
- Osoba uprawiająca wspinaczkę zobowiązuje się do używania sprawnego i spełniającego wymagane normy sprzętu asekuracyjnego.
- Osoba uprawiająca wspinaczkę zobowiązuje się do kulturalnego zachowania się zgodnego z ogólnie przyjętymi normami społecznymi – nie hałasuj, nie śmieć, nie zostawiaj nieczystości.
- Przebywając w pobliżu ścian skalnych należy brać pod uwagę możliwość spadających kamieni i w związku z tym należy bezwzględnie używać kasków ochronnych.
- Nie należy używać magnezji. Osoba stosująca magnezję zobowiązana jest bezwzględnie do wyczyszczenia wszelkich śladów po jej użyciu na powierzchni skały.
- Łamiący zapisy niniejszego regulaminu mogą zostać wezwani przez właściciela lub osoby przez niego upoważnione do niezwłocznego opuszczenia terenu.
UPRAWIANIE WSPINACZKI JEST SPORTEM EKSTREMALNYM I MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA I ŻYCIA.
KAŻDY, KTO PODEJMUJE WSPINACZKĘ, ROBI TO WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

1. Szkarłatne Zacięcie V (2RZ + 7R + StZ)
2. Szkarłatna Rysa V (2RZ + 7R + StZ)
3. Karmazynowa Płyta VI (2RZ + 7R + StZ)
4. Karmazynowy Filar VI.2 (2RZ + 9R + StZ)
5. Purpurowy Asceta VI+/1 (11R + StZ)
6. Pusta Kielnia VI+ (10R + StZ)

Powiatem Kamiennogórskim
Projekt "Budowa tras wspinaczkowych na pograniczu polsko-czeskim" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
















- Tagi
- kamieniołom
- Starostwo Powiatowe
- Powiat Kamiennogórski
- Kamienna Góra
- Lubawka
- ryolit
- porfir
- nowa WSPINKA
- Mateusz Paradowski
- Przemek Rostek
- Michał Polaszczyk