Dolina Szklarki

Wspinacze z KW TRAWERS na Murawie

Murawa

Skały nad boiskiem znajdują się niedaleko od parkingu przy boisku we wsi Dubie u wylotu Doliny Racławki i Doliny Szklarki.

Nowy rejon wspinaczkowy pod Krakowem

Nowy rejon wspinaczkowy pod Krakowem

Po intensywnych pracach w ubiegłym sezonie, możemy pochwalić się całkiem nowym rejonem wspinaczkowym idealnym dla początkujących oraz dla rodzinnej aktywności.

Jupiter i Murawa

Jupiter

Skały nad boiskiem znajdują się niedaleko od parkingu przy boisku we wsi Dubie u wylotu Doliny Racławki i Doliny Szklarki. Jupiter to najwyższa, 16-metrowa i zarazem najbardziej oddalona od parkingu wapienna turnia o wystawie południowo-zachodniej.

Bezpieczniej na Łysej w Dolinie Szklarki

Bezpieczniej na Łysej w Dolinie Szklarki

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wiadomość od Artura Kowalczyka o usunięciu przez niego dużego ruchomego kamienia na drodze Niedzielny Dulferek.

Brodło w całej okazałości

Brodło w Dolinie Szklarki i prawie górskie wspinanie

Górujący nad Doliną Szklarki, potężny masyw Brodła, oferuje niewiele, jak na swój potencjał, dróg wspinaczkowych, ale za to kilka z nich to, jak na warunki jurajskie, bardzo długie linie.

Biała Ścianka-

Biała Ścianka

Biała Ścianka oraz Szare Płyty to sektory wspinaczkowe Brodła - największej wapiennej turni w Dolinie Szklarki.

Szare Płyty-

Szare Płyty

Poniżej przedstawiamy praktyczne informacje przygotowane przez Artura Kowalczyka - wieloletniego eksploratora i znawcę skał w Dolinie Szklarki.

Masyw Brodła

Brodło - główna ściana

Główna ściana Brodła oferuje łącznie 9 linii o trudnościach od IV+ do VI.4. Drogi są długie i mierzą do 25 metrów, natomiast wspinając się od podstawy masywu do szczytu musimy pokonać 45 metrów wysokości.