Pomoc dla Artura Pierzchniaka

Pomoc dla Artura Pierzchniaka

Artur "Guma" Pierzchniak
Artur "Guma" Pierzchniak przed wspinaczką na Kieżmarski Szczyt

Od 2006 roku Artur ma niewładną prawą rękę (o wypadku można przeczytać tutaj), a jego sytuacja materialna i życiowa uległa dramatycznemu pogorszeniu. Na przekór przeciwnościom losu "Guma" nie porzucił ukochanych skał i bardzo aktywnie działa na Jurze, tworząc nowe drogi wspinaczkowe w okolicach Częstochowy. Nie zmienia to faktu, że Artur musi mierzyć się nie tylko ze swoim kalectwem ale także (a może przede wszystkim) z brutalną prozą życia i brakiem środków finansowych do codziennej egzystencji. Pomimo posiadania 2 grupy inwalidzkiej, nie otrzymuje renty z ZUS, nie jest w stanie znaleźć jakiejkolwiek pracy (o "wysokościówkach" nie wspominając), a jedyna pomoc jaką otrzymuje od instytucji państwowych to około 550 zł miesięcznie z MOPS-u w Częstochowie.

Artur Pierzchniak ponad ścianami kamieniołomu Rudy Kamień
"Guma" nad urwiskiem Rudego Kamienia - widać ogrom wykonanych prac przy usuwaniu nasypu ponad ścianami wspinaczkowymi na całej długości kamieniołomu

Artur od kilku lat współpracuje z Fundacją WSPINKA jako wolontariusz i tworzy nowe drogi wspinaczkowe, które służą wszystkim. Większość bardzo skromnych środków, jakie otrzymujemy co roku w ramach 1% na ogół działań statutowych, przeznaczamy na zakup materiałów instalacyjnych, które przekazujemy Arturowi. Dzięki temu, choć w tak niewielkim stopniu, staramy się pomóc w kontynuowaniu jego pasji, co dla niego, jak sam przyznaje, jest obecnie świetną formą rehabilitacji zarówno ruchowej jak i psychicznej. "Gdyby nie obijanie skał, byłbym już dawno na dnie" - przyznaje "Guma".

Artur Pierzchniak ponad ścianami kamieniołomu Rudy Kamień
Artur w trakcie prac instalatorskich na Skale Miłości w Mstowie  (foto arch: A. Pierzchniak)

Ponieważ w ubiegłym roku kilka osób spontanicznie dokonało dedykowanych wpłat 1% z przeznaczeniem na "Pomoc dla Artura Pierzchniaka", postanowiliśmy wspomóc takie działania. Środki z tego tytułu są i będą w całości przekazywane Arturowi z przeznaczeniem na jego leczenie i rehabilitację. Wszyscy, którzy pragną pomóc Arturowi Pierzchniakowi, przekazując swój 1% bezpośrednio dla niego, mogą to łatwo uczynić za pomocą dedykowanego programowi do wypełniania deklaracji PIT.

POMOC DLA ARTURA PIERZCHNIAKA

Nie jest to jedyna forma pomocy jaką można wesprzeć Artura. Przez cały rok można przekazywać darowizny na ten cel za pośrednictwem Fundacji WSPINKA. Przekazaną darowiznę można odliczyć od dochodu, pomniejszając tym samym zapłacony podatek. W każdym przypadku darczyńca może zawrzeć ze WSPINKĄ umowę darowizny co do minimum wyeliminuje ewentualne wątpliwości Urzędu Skarbowego. Szczegóły dotyczące przekazywania darowizn można znaleźć na stronie POMÓŻ a aby skontaktować się z Zarządem, można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie KONTAKT.

Poniżej zebraliśmy różne strony z informacjami o "Gumie" oraz o jego działaniach.