Dolina Prądnika

Jedna z najbardziej znanych dolinek podkrakowskich. Znaczna jej część leży na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego. Tylko nieliczne skałki (głównie poza terenem OPN-u) oferują drogi wspinaczkowe.

Skała w Januszowicach-

Skała w Januszowicach

Skała w Januszowicach położna jest jedynie 12 kilometrów od centrum Krakowa, przy szosie nr 794 prowadzącej do Skały i Wolbromia. Mierzy ona około 16 m wysokości i z uwagi na wystawę południowo-zachodnią i południową idealnie nadaje się na chłodne dni.

Pochylec

Od Krakowa jedziemy szosą nr 794 na Skałę, w której kierujemy się na Olkusz i Sułoszową drogą nr 773. Po przejechaniu prawie 2 km dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą prowadzącą w lewo do Ojcowa. Niezwykle charakterystyczny Pochylec wznosi się 60 metrów wcześniej, kilkanaście metrów od szosy.

Poganowe Skały

Od Krakowa jedziemy szosą nr 794 na Skałę, w której kierujemy się na Olkusz i Sułoszową drogą nr 773. Mijamy skrzyżowanie w Pieskowej Skale i po przejechaniu 3,4 km od niego, skręcamy w Sułoszowej w prawo drogę na Wielmożę.

Skała Zachwytu u wylotu Wąwozu Zachwytu

Skała Zachwytu

Skała Zachwytu to przepięknie położony ostaniec wapienny oferujący łatwe drogi wspinaczkowe. Skała swoją nazwę zawdzięcza zachwycającej dolinie, w której się znajduje. Dnem Doliny Zachwytu prowadzi szlak rowerowy meandrujący razem z potokiem.