Przejdź do treści
Czytaj w przeglądarce
Tropikalna wiosna?
Obrazek użytkownika Krystian
Tropikalna wiosna?

Witamy serdecznie w kolejnym wydaniu WSPINKOWEGO newslettera. Powracamy już w bardziej profesjonalnej formie i mamy nadzieję, że zagościmy w Waszej poczcie już na stałe.

Zatem co ciekawego mamy w tym wydaniu? No przede wszystkim małymi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza, że łojenie w naturze to już namacalna perspektywa. Temperatura rośnie, słonko coraz częściej wychodzi, polski klimat idzie w kierunku tropików, dlatego na początek prezentujemy Tropikalne wspinanie w Tropiu nad Jeziorem Czorsztyńskim. Jesteśmy dumni z tego projektu, ponieważ to efekt niesamowitego partnerstwa lokalnych łojantów i WSPINKI - dość powiedzieć, że ostatnio miejsce przełoiła mocna ekipa.

Nieoczekiwanym przebojem stał się nasz jeszcze nieopublikowany, bezpłatny przewodnik wspinaczkowy po Koronie Północnego Krakowa. Zasady kolportowania przewodnika opisujemy w specjalnym FAQ.

Cudne skały w gminie Jerzmanowice-Przeginia, czyli Wzgórze 502 i Fiala mają szanse na oczyszczenie z ekskrementów, WSPINKA i KW Kraków podpisały w tym celu porozumienie o współpracy.

Na koniec trochę liczb, czyli nasze osiągnięcia z sześciu lat (tak, to już 6 lat!) działalności WSPINKI. Nie będziemy ukrywać, że zależy nam na rozgłosie i wsparciu finansowym. Dlatego też, jeżeli tylko macie ochotę i zbędne drobniaki tudzież skromny procent Waszych podatków, liczymy na to, że się podzielicie :)


Redaktor
Pomoc techniczna


Nowe drogi w rejonie Trzy Kopki koło Marianówki

Arek Tabisz wraz z kolegami z KW Opole otworzył nową skałkę na stokach wzgórza Trzy Kopki koło Marianówki. Powstały 4 łatwe drogi z kompletem przelotów. Na dwóch z nich punkty asekuracyjne zostały zainstalowane w ramach programu Nowa WSPINKA.

Skała nad szosą
Rozpoczynamy Tropikalny sezon wspinaczkowy
Tropikalna Skała nad Jeziorem Czorsztyńskim cieszy się sporym powodzeniem. Do Tropia zawitali już: Kinga Ociepka-Grzegulska, Adrian Chmiała, Konrad Ociepka, a także Marcin Wszołek. Wyceny zweryfikowali, miejscówkę pochwalili.
Tropikalna Eksplozja Plechy
Bezpłatny przewodnik wspinaczkowy
Fundacja Wspinka planuje rozesłać bezpłatny przewodnik wspinaczkowy po wybranych podkrakowskich rejonach. Przewodnik "Korona Północnego Krakowa - przewodnik wspinaczkowy" będzie przesłany pocztą do podmiotów, które prześlą nam wypełniony krótki formularz aplikacyjny.
Bezpłatny przewodnik wspinaczkowy
Aktualny skałoplan Hadesu w Dolinie Będkowskiej

Dzięki Arturowi Kowalczykowi oraz Przemkowi Rostkowi skała Hades w Dolinie Będkowskiej posiada odnowioną asekurację. Ogół prac wspierała nowa i bezpieczna WSPINKA. Skałoplan Hadesu do pobrania na topo.wspinka.org

Hades Górny
WSPINKA nawiązała współpracę z KW Kraków

Fundacja Wspinka nawiązała z Klubem KW Kraków współpracę, której celem jest rewitalizacja wspinaczkowa rejonów wspinaczkowych w gminie Jerzmanowice. Wspólne działania mają dotyczyć skał Wzgórze 502 oraz Fiala.

Łysa zwana przez wspinaczy Fialą
Podsumowanie 6-letniej działalności WSPINKI

Fundacja WSPINKA podsumowuje 6-letni okres działalności. Zważywszy na skromność pozyskanych środków, osiągnięcia i włożona praca są imponujące. Zachęcamy do czytania i wspierania WSPINKI!

Podsumowanie 6-letniej działalności WSPINKI
Plany Ochrony Parków Krajobrazowych: Dłubniańskiego i Rudniańskiego

WSPINKA reprezentuje wspinaczy w trakcie konsultowania społecznego planów ochrony parków krajobrazowych.

Plany Ochrony Parków Krajobrazowych: Dłubniańskiego i Rudniańskiego